ارمنستان

0

ارمنستان

جمه‍وری ارمنستان در مرز مشتری قاره ی اروپا و آسیا قرار گرفته است که جزو یکی از زیباترین کشورهای این منطقه به حسب می آید. این کشور در منطقه ی کوهستانی واقع شده است. هوای جمهوری ارمنستان در فصل زمستان بسیار سرد شده و در فصل گرما شاهد هوای بسیار گرمی است که از سمت فلات کشور ایران وارد این منطقه می شود.

پایتخت کشور ارمنستان ایروان نام دارد و مردم این کشور به زبان ارمنی صحبت می کنند. دین اکثر مردم این خطه مسیحی است. این کشور از نظر سیاسی و اقتصادی یکی از کشورهای تاثیر گذار در جهان است. ایروان،گیومری، وانادزور، اچمیادزین و هرازدان از شهرهای مهم کشور ارمنستان به شمار می آیند. اداره سرشماری در سال ۲۰۱۶ جمعیت این کشور را دو میلیون و ۹۹۸ هزار و ۶۰۰ میلیون نفر اعلام کرد. مساحت این کشور زیبا ۲۹ هزارو ۷۴۳ کیلومتر مربع است و با کشورهای گرجستان، ایران، ترکیه و جمهوری آذربایجان همسایه است. بخش بزرگ اقتصاد این کشور از طریق جذب توریست به دست می آید.

بر اساس مدارک موجود اغلب گرشگرها از کشورهای ایران، گرجستان و کشورهایی اروپایی هستند. یکی از جاذبه های گردشگری کشور ارمنستان می توان به هنر معماری مردم خون گرم و مهربان این کشور اشاره کرد که پیشینه ای قدیمی دارد و به بیش از ۴۵۰۰ سال قبل باز می گردد.

نوع ساخت و ساز خانه ها و عمارت ها مطابق با کوهستانی بودن این منطقه است و به کار بردن انواع سنگ های معدنی، در زیبایی و جذابیت آن افزوده است. محصولات و صنایع دستی از دیگر دیدنی های کشور ارمنستان به شمار می رود. سال های سال، هنرمندان ارمنی به کشف هنر و خلاقیت خود افتخار کرده اند. در مرکز شهر ایروان، صحت آن ها به وضوح دیده می شود. در آنجا هنرهای دستی از همه نوع موجود است.

در این فروشگاه رنگارنگ، نقاشی های منحصر به فرد، سفال کاری، گلدوزی های زیبا، سنگ، حجاری فرش و چلیپا سنگ، همه و همه یافت می شود. در این فروشگاه محصولات جالب و خیره کننده ای وجود دارد. فروشگاه ورنیسژ، کارهای بی نظیری از آبسیدین سنگ که به طور گسترده از آن استفاده می شود را به گردشگران ارائه می دهند.

ارامنه از این سنگ ها، گردنبند و گوشواره های زیبا درست می کنند. همچنین تمام شهرهای این کشور سوغات و محصولات متنوعی دارند و به همین علت این کشور از نظر گردشگری در رتبه ی خوبی قرار گرفته است. در کشور ارمنستان جواهرات متنوع و زیبایی وجود دارد و گردشگران می توانند از هر قیمتی برای خود خریداری کنند. جالب است بدانید که کشور ارمنستان یکی از بهترین و بزرگ ترین تولید کننده شکلات و قهوه است. برای سوغات هم مناسب است.

وجود غذاهای خوشمزه و لذیذ، مناطق زیبا، خانه هایی با معماری شگفت انگیز و وجود مشاهیری برجسته می تواند سفر بسیار خاطره انگیزی را برای گردشگرها به وجود آورد. موزه ی تاریخ ایروان، شهر جرموک، شهر دلیجان که به سوئیس کوچک معروف است و معبد گارنی از منابع تاریخی و دیدنی کشور ارمنستان است.

 

پاسخ دهید