تایلند

0

تایلند

تایلند مقصد گردشگری بسیاری از گردشگرها از سراسر دنیا است. این کشور دارای جاذبه های گردشگری فراوان از جمله جزایر زیبا است که هر ساله تعداد زیادی توریست از سراسر دنیا به آن­جا می ­روند تا از مناظر زیبا، مکان­ های دیدنی و جزایر آن دیدن کنند. معمولا زمانی که تایلندی ها در مورد سرزمینشان صحبت می کنند برای توصیف آن کلمه ی «sanuk» را به کار می برند که به معنای سرگرمی است.

کشوری با مساحت تقریبی ۵۱۳ هزار کیلومتر که داری ۶۴ میلیون نفر جمعیت است. تایلند از شمال به برمه و لائوس، از غرب به برمه و دریای آندامان، از شرق به لائوس و کامبوج و از جنوب به خلیج تایلند و مالزی محدود می شود. نوامبر تا فوریه فصل خشک و خنک در این کشور است، در بقیه سال باید خودتان را برای هوای گرم و مرطوب آماده کنید.

البته در شمال تایلند سه فصل مجزا وجود دارد: فصل گرم از مارس تا ژوئن، فصل بارانی از جولای تا اکتبر و فصل سرد از نوامبر تا فوریه. با وجود گویش های قومی و منطقه ای بسیار و تدریس زبان ملی انگلیسی در این کشور، اغلب مردم تایلند به زبان رسمی تایلندی یعنی تایی صحبت می کنند. بعد از مسلمانان بودایی ها بزرگ ترین اقلیت مذهبی در این کشور هستند.

این در حالی است که ما در تایلند شاهد آیین هایی چون مسحیت، سیک و هندو نیز هستیم. نژاد عمده ی مردم تایلند تایی است و بعد از آن چینی و مالایی به ترتیب بیشترین اقوام تایلند را تشکیل می دهند. هر چند در این کشور اقوام کوچک تری نیز با نام مون ها یا قوم خمرها به چشم می خورند. در نزدیکی خلیج تایلند شهر بانکوک، پایتخت این کشور، واقع شده است. از دیگر شهرهای دیدنی تایلند می توان به پاتایا، کرابی، چیانگ مای، آیوتایا، پوکت چانتابوری و هوآ هین اشاره کرد.

این کشور زیبایی های بسیاری دارد. از جمله ی این زیبایی ها ایسان در شمال شرقی تایلند، دریاچه ی نقره ای سیلوریک در پاتایا، بودای بزرگ در شهر پوکت، ساحل مایابی در جزیره ی کو فی فی و قصر چیترالادا در بانکوک را می توان نام برد.

زیبایی تایلند بر کسی پنهان نیست و در همه جای جهان شناخته شده است. وقتی نام این کشور به میان آورده می­ شود، در ذهن همه، مناظر زیبا، سواحل، جنگل­ ها و غذای آنجا تداعی می شود. سفر به این کشور آسان و برای یک مسافرت ساده و کم خرج بسیار مناسب و راحت است. هنوز هم روی نقشه ­ی جهان می­ توان جایی را پیدا کرد که به دور از شلوغی و گرانی، مقصد خوبی برای سفر باشد.

پاسخ دهید