سنگاپور

0

سنگاپور

سنگاپور در جنوب شرقی قاره ی آسیا واقع شده است که جمعیت آن ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر است. این کشور در جنوب شبه جزیره  مالایا واقع شده است و در واقع کوچک ترین کشور در منطقه ی جنوب شرقی آسیا است. سنگاپور ۷۱۸/۳ کیلومتر مربع مساحت دارد و کشوری ثروتمند و مدرن است. پایتخت این سرزمین شهر سنگاپور نام دارد.

سنگاپور آب و هوایی گرم و خشک دارد و سالانه بارندگی در این کشور خیلی کم است. مردم سنگاپور به زبان های مالایی، تامیل، انگلیسی و چینی صحبت می کنند. کشورهای اندونزی و مالزی همسایه های آن هستند. دین مردم کشور سنگاپور متنوع است. به طوری که حدود ۴۱ درصد آن ها بودایی و تائو، ۱۴ درصد مسلمان، ۵ درصد هندو، ۱۸ درصد مسیحی و بقه ی مردم این کشور به هیچ دینی اعتقادی ندارند. از شهرهای مهم این کشور می توان به کاتونگ و سرانگون اشاره کرد.

یکی از جاذبه های گردشگری در کشور سنگاپور محله ی چینی ها که به نیو چو شی (Niu che shui) معروف است در زمان قدیم عده ای از مردم کشور چین در آنجا زندگی می کردند. خیابان های سایگو، تمپل، پاگودا و ترنگانو سرشار از خانه ها و عمارت هایی است که معماری بی نظیری دارد. یکی دیگر از جاذبه های گردشگری سنگاپور مرکز خرید ویو سیتی ( VivoCity) است. این مرکز خرید دارای سینمای بسیار بزرگ، استخر، رستوران، فروشگاه های مخلتف و آمفی تئاتر است.

همچنین مرکز خرید لوکس پاراگون (Paragon) که لباس های شیک و برند عرضه می کند. پیشنهاد می کنم که از بازدید این مناطق غافل نشوید. مرکز خرید ارچاد (Orchard) با معماری شگفت انگیز، از دیگر دیدنی های کشور سنگاپور به شمار می رود. در سنگاپور دریاچه ای به نام سنتوزا وجود دارد که مختص دلفین ها است. رنگ صورتی این دلفین ها آن ها را جذاب تر کرده است. این دریاچه همه روزه شاهد گردشگرهای بسیاری از سرتاسر دنیا است.

از دیگر مناطق گردشگری سنگاپور می توان به باغ پرندگان جورونگ و باغ وحش زیبای این کشور اشاره کرد که بالغ بر ۲۰۰۰ گونه حیوان در آنجا نگهداری می شود. جالب است بدانید که اکثر این حیوانات در محیط باغ وحش آزادانه زندگی می کنند. گالری ملی سنگاپور هم بسیار دیدنی است. این مجموعه بزرگ ترین گالری و موزه در قسمت جنوب شرق آسیا است و دارای کهن ترین آثار باستانی، اشیا و آثار هنری است. همچنین موزه ی تمدن آسیایی، پارک و برج جنگ، مرکز تئاتر اسپلاندا (Esplanade)، موزه ی تاریخ سنگاپور، موزه ی تمدن آسیایی، پارک یونیورسال استودیو، هتلی به اسم مرینا که در نوع خود بی نظیر است و در بالای ۳ عدد ساختمان به شکل یک کشتی طراحی شده است. ساحل سنتوزا از دیگر جاذبه های گردشگری سنگاپور به حساب می آیند.

پاسخ دهید