ویتنام

0

ویتنام

ویتنام در قاره ی آسیا واقع شده است که ۳۳۱ هزار و ۶۹۰ کیلومتر مربع مساحت و ۸۱ملیون و ۱۱۶هزار و ۵۵۹ نفر جمعیت دارد. آب و هوای این کشور استوایی است و امروزه به یکی از کشورهای دیدنی و گردشگری تبدیل شده است. مردم این سرزمین به زبان ویتنامی صحبت می کنند و پایتخت آن شهر معروف هانوی است. هایفونگ، هوشی مین و هویه از دیگر شهرهای مهم این کشور هستند

یکی از جاذبه های گردشگری کشور ویتنام بندر هالونگ (Halong Bay) نام دارد. این بندرگاه از شگفت انگیزترین و زیباترین مکان های دیدنی دنیا به حساب می آید. این بندر در سال ۱۹۹۴ جزو لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت و به ثبت رسید. همچنین بندر هالونگ در سال ۲۰۱۱ میلادی یکی از عجایب هفت گانه ی جهان انتخاب شد. پیشنهاد می کنم در سفر به ویتنام از این بندر زیبا بازدید کنید. هانوی که پایتخت این کشور است از دیگر دیدنی های این کشور به حساب می آید که بسیار جذاب و شگفت انگیز است. این شهر آمیخته ای از فرهنگ های چین و فرانسه است و از منحصر به  فردترین شهرهای قاره ی آسیا است.

شهر هانوی پیشینه ی تاریخی زیادی دارد. خیابان های هزارتوی این شهر در بین رودخانه های معروف Hoan Kiem و Red River به همراه خرابه های کاخ Hanoi Citadel همگی نشان از تاریخ و پیشینه ی غنی این شهر دارد. از دیگر دیدنی های شهر هانوی می توان به دریاچه های زیبا، معابد، پارک، بلوارهای دیدنی و صومعه اشاره کرد. پیشنهاد می کنم اگر به ویتنام سفر کردید ار این شهر جذاب بازدید کنید. یکی دیگر از مناطق گردشگری کشور ویتام می توان به جزایر کان  دائو اشاره کرد.

جنگل های استوایی، پارک ملی آبی و سواحل شنی از جمله مکان های جذاب و بسیار زیبای جزایر کان  دائو است. تعدادی کافه ی قشنگ و ساده در مناطق تاریخی شهر کان دائو است تا مسافران در آنجا به استراحت و غذا خوردن بپردازند. همچنین تفریحگاه لوکس و زیبای Six Senses نیز در کان دائو پذیرای گرداشگران است. شهر دانانگ از دیگر جاذبه های کشور ویتنام است. این شهر دارای بتکده، معبد، پل های تاریخی و کوه سنگ مرمر است.

همچین بندر تجاری هپی هویان، از دیدنی های کشور ویتنام هستند. این مکان الهام گرفته از معماری بی نظیر کشور ژاپن و چین است. شهر دانانگ نیز با تمام امکانات روز دنیا همه روزه پذیرای گردشگران از اقصا نقاط این کره ی خاکی است. شما با سفر به این منطقه می توانید از استراحت در زیر درختان انجیر گرفته تا ماساژ و حمام آب گرم لذت ببرید و یک سفر خاطره انگیزی را برای خود رقم بزنید.

تونل کو چی یکی از گردشگری های کشور ویتنام است که در شهر شلوغ و پرجمعیت هوشی مین قرار دارد. این تونل در سال ۱۹۶۰ میلادی در جنگ با کشور آمریکا ساخته شده است. طول تونل کو چی ۵۰۰ کیلومتر است. این مکان همه روزه شاهد سیل بسیاری از گردشگران است.

 

پاسخ دهید